Kabuklu Tuzlu Fındık 500 gr
Kabuklu Tuzlu Fındık 500 gr

Kabuklu Tuzlu Fındık 500 gr

Fiyat : ₺55,00(KDV Dahil)
₺55,00 'den başlayan taksitlerle

Kabuklu Tuzlu Fındık 500 gr

 

Kabuklu Tuzlu Fındık 500 gr

 

FINDIĞIN FAYDALARI

Fındık, folik asit, E,K ve C vitaminleri,demir,çinko,bakır gibi mineraller, protein, lif açısından zengin bir kaynaktır.İçerdiği doymamış yağ asitleri sayesinde kalp sağlığını koruyucudur.Yağ ve kalori içeriği yüksek olduğundan ölçülü tüketilmelidir.

 

1. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Fındık yağı E vitamini açısından zengin bir kaynaktır. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi ile bilinen E vitamini kırmızı kan hücrelerinin parçalanmasını önleyerek anemi riskini azaltır. Doğru kan dolaşımı, ateş, soğuk algınlığı ve diğer hastalıkların oluşma riskini azaltarak bağışıklık sistemini güçlendirir.

 

2. Tokluk Hissi Verir

İçerisinde bol miktarda bulundurduğu lif, protein ve yüksek yağ tokluk hissiyatı verir. Özellikle diyetisyenler listelerini hazırlamadan önce ara öğünlerde bir porsiyon ( 6-7 adet ) fındık önerirler. Aşırı yemeyi önlerken yüksek kalori alımına karşı vücudu korur. Ancak dikkat edilmelidir, gereğinden fazla fındık tüketimi, tam tersi etki yaparak kilo artışına yol açar.

 

3. Sinirleri Sağlamlaştırır

Fındık, B6 vitamini açısından da zengin bir besindir. B6 vitamini; elektrik sinyallerinin hızını ve verimliliğini artıran ve sinir sisteminin düzgün şekilde çalışmasını sağlayan, sinirin kılıfı olan miyelinin yaratılması için gerekli bir vitamindir. Ayrıca sinir sistemimizin sağlıklı bir şekilde işlev gösterebilmesi için serotonin, melatonin ve epinefrin gibi hormonların salgılanması B6 vitamininin desteği ile gerçekleşir.


4. Beyin Sağlığını Korur

Fındık içerisinde proantosiyanidinler, kuersetin ve kaempferol gibi fitokimyasal maddeler bulunur. Bu proantosiyanidinler ‘flavonoidler’ olarak adlandırılan bir gruba aittir. Flavonoidler beyin sağlığını destekler. Ayrıca triptofan ve izolösin amino asitlerinden zengin olduğundan zihinsel ve psikolojik olarak kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar.


5. Diyabet Riskini Azaltır

Diyabet hastaları günlük diyetlerine fındık eklediklerinde glukoz intoleransında iyileştirme görülmüştür. Fındık lifli bir besindir. Lif sadece sindirimi değil, aynı zamanda kan şekerini dengeleyerek diyabet riskini ortadan kaldırır.


6. Kolestrolü Düşürür

Fındık içerisinde kalp sağlığına faydalı yağlar bulunur. Örneğin Oleik asit sayesinde kötü kolesterol (LDL) seviyesinin düşürülmesine yardımcı olurken, vücutta iyi kolesterolün (HDL) seviyesinin yükseltmesine fayda sağlar. Düzenli fındık tüketimi kolestrolü yüzde 27 oranında düşürüyor. Bilimsel çalışmalar, düzenli olarak fındık tüketen kişilerin kalp krizinden dolayı ölüm riskini oldukça azalttığını gösteriyor.


7. Kansere Karşı Korur

Fındık güçlü bir antioksidandır. Sadece vücuttaki hücreleri yenilemez, DNA'sı bozuk ve tümörlü hücreleri azaltarak kanser riskini azaltır. Fındıkta bulunan bir bileşik olan beta-sitosterol meme ve prostat kanseri riskinide azaltmaktadır.


8. Kabızlığı Önler

Fındık iyi bir lif kaynağıdır. Sindirim daha iyi çalışabilmesi için lif kaynaklarına ihtiyaç vardır. Alınan lif kaynakları sayesinde mide içerisinde öğütme daha kolay bir şekilde gerçekleşir. Sindirim sisteminin daha iyi çalışması neticesinde ishal ve kabızlık gibi sorunlardan kurtulmak mümkündür. Sindirim sistemin doğru şekilde çalışması kanser gibi riskleri azaltır.


9. Kasları Güçlendirir

Fındık bir magnezyum kaynağıdır. Magnezyum, vücuda giren ve çıkan kalsiyum miktarının düzenlenmesinde çok önemli bir rol oynar. Doğru miktarda kalsiyum kas kasılmalarını oluşturur ve kasların ihtiyaç duyulmadığında dinlenmelerine izin verir. Magnezyum, bu sayede kas gerginliğini azaltır ve kas yorgunluğunu, spazmı, kramp ve ağrıları önlemek için mücadele eder. Yüksek magnezyum seviyeleri aynı zamanda kas gücünü artırmaya yardımcı olur. Magnezyum aynı zamanda kalp kaslarına da iyi gelir. Kalp ritminin bozulmasını engeller. 100 gr fındıkta 229 mg magnezyum bulunur.


10. Yaşlanmayı Engeller

Fındıkta bulunan antioksidanlar, cildinize zarar verebilecek serbest radikallerle mücadele ederek, cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. UVA/ UVB ışınlarının neden olduğu deri kanserinden cildi koruyor. Antioksidanlarla birlikte flavanoidler cilt hücrelerinin rejenerasyonunu uyarır. E vitamininin de desteğiyle ölü hücreleri ortadan kaldırarak daha sağlıklı ve daha genç görünümlü bir cilt sağlar.

 

 

* ALERJEN UYARISI *
Fındık İçerir.

 

Üretici Firma

Fındık Ocağı Gıda Mad. San. Dış. Tic. Ltd. Sti.

Kasüstü Mah. Devlet Karayolu Cad. No:42 /217 Yomra - Trabzon
Tel: (0462) 344 25 25  Fax: (0462) 344 25 26
İşletme Kayıt No: TR-61-K-007259
Serin ve Rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz.
Türk Gıda Kodeksine uygun üretilmiştir.
Menşei: Türkiye

 

 
Benzer Ürünler
Etiketler
ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ, ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ FINDIK, ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ FINDIK 1, ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ FINDIK 1 Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ FINDIK Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ 1, ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ 1 Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ İÇ Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ FINDIK, ÇİFT KAVRULMUŞ FINDIK 1, ÇİFT KAVRULMUŞ FINDIK 1 Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ FINDIK Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ 1, ÇİFT KAVRULMUŞ 1 Kg., ÇİFT KAVRULMUŞ Kg., ÇİFT İÇ, ÇİFT İÇ FINDIK, ÇİFT İÇ FINDIK 1, ÇİFT İÇ FINDIK 1 Kg., ÇİFT İÇ FINDIK Kg., ÇİFT İÇ 1, ÇİFT İÇ 1 Kg., ÇİFT İÇ Kg., ÇİFT FINDIK, ÇİFT FINDIK 1, ÇİFT FINDIK 1 Kg., ÇİFT FINDIK Kg., ÇİFT 1, ÇİFT 1 Kg., ÇİFT Kg., KAVRULMUŞ, KAVRULMUŞ İÇ, KAVRULMUŞ İÇ FINDIK, KAVRULMUŞ İÇ FINDIK 1, KAVRULMUŞ İÇ FINDIK 1 Kg., KAVRULMUŞ İÇ FINDIK Kg., KAVRULMUŞ İÇ 1, KAVRULMUŞ İÇ 1 Kg., KAVRULMUŞ İÇ Kg., KAVRULMUŞ FINDIK, KAVRULMUŞ FINDIK 1, KAVRULMUŞ FINDIK 1 Kg., KAVRULMUŞ FINDIK Kg., KAVRULMUŞ 1, KAVRULMUŞ 1 Kg., KAVRULMUŞ Kg., İÇ, İÇ FINDIK, İÇ FINDIK 1, İÇ FINDIK 1 Kg., İÇ FINDIK Kg., İÇ 1, İÇ 1 Kg., İÇ Kg., FINDIK, FINDIK 1, FINDIK 1 Kg., FINDIK Kg., 1, 1 Kg., Kg., Kabuklu Fındık Trabzon, Kabuklu, Kabuklu Tuzlu, Kabuklu Tuzlu Fındık, Kabuklu Tuzlu Fındık 500, Kabuklu Tuzlu Fındık 500 gr, Kabuklu Tuzlu Fındık gr, Kabuklu Tuzlu 500, Kabuklu Tuzlu 500 gr, Kabuklu Tuzlu gr, Kabuklu Fındık, Kabuklu Fındık 500, Kabuklu Fındık 500 gr, Kabuklu Fındık gr, Kabuklu 500, Kabuklu 500 gr, Kabuklu gr, Tuzlu, Tuzlu Fındık, Tuzlu Fındık 500, Tuzlu Fındık 500 gr, Tuzlu Fındık gr, Tuzlu 500, Tuzlu 500 gr, Tuzlu gr, Fındık, Fındık 500, Fındık 500 gr, Fındık gr, 500, 500 gr, gr, Kabuklu Fındık Giresun,